آب و هوا
نظرسنجی
اوقات شرعی
آمار بازدید
Search
My Website
space bottom

DNNArticleList

3

بهمن

2020

فرودگاه بین المللی امام خمینی همراه اطلاعات کامل

فرودگاه های یک کشور یکی از اصلی ترین و مهم ترین پایانه های حمل و نقل عمومی هستند و سالانه میلیون ها مسافر را جا به جا می کنند

3

بهمن

2020

فرودگاه بین المللی امام خمینی همراه اطلاعات کامل

فرودگاه های یک کشور یکی از اصلی ترین و مهم ترین پایانه های حمل و نقل عمومی هستند و سالانه میلیون ها مسافر را جا به جا می کنند

3

بهمن

2020

فرودگاه بین المللی امام خمینی همراه اطلاعات کامل

فرودگاه های یک کشور یکی از اصلی ترین و مهم ترین پایانه های حمل و نقل عمومی هستند و سالانه میلیون ها مسافر را جا به جا می کنند

3

بهمن

2020

فرودگاه بین المللی امام خمینی همراه اطلاعات کامل

فرودگاه های یک کشور یکی از اصلی ترین و مهم ترین پایانه های حمل و نقل عمومی هستند و سالانه میلیون ها مسافر را جا به جا می کنند

RSS
بهترین زمان سفر به ژاپن
SuperUser Account
/ دسته ها: مجله گردشگری

بهترین زمان سفر به ژاپن

ژاپن کشوری است با تاریخ کهن و فرهنگ غنی که امروزه به تکنولوژی پیشرفته اش معروف است. این کشور که در آسیای شرقی و در اقیانوس آرام قرار گرفته، تاریخ جالبی سرشار از سامورایی ها و مبارزه های مختلف دارد. اگر قصد سفر به سرزمین خورشید تابان را دارید، باید بگوییم چیزهایی هست که بهتر است حتما بدانید! از بهترین زمان سفر به ژاپن گرفته تا غذاهایی که باید امتحان کنید، مقدار پولی که لازم دارید و غیره. بیش از سه هزار جزیره‌ی کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر، ژاپن را به وجود آورده است. در این مقاله، مجله‌ی الی گشت به بهترین زمان سفر به ژاپن می پردازد و نکات مهمی را درمورد این کشور ذکر می کند. با ما همراه باشید.

نمای زیبایی از برج ژاپن در شب

آنچه باید قبل از سفر به ژاپن بدانید

ژاپن یک کشور چهار فصل است؛ به این معنا که در سرزمین خورشید تابان، شما هر چهار فصل سال را از نظر آب و هوایی تجربه می کنید. مردم ژاپن کشورشان را نیهون، به معنای سرزمین خورشید تابان خطاب می کنند. دلیل این نامگذاری هم این است که آن ها فکر می کردند که ژاپن اولین کشوری است که خورشید در آن طلوع می کند. ژاپن کوه های آتشفشانی زیادی دارد و در طی سال، شاهد چندین و چند زلزله‌ی کوچک و بزرگ است. از آن جا که جزایر ژاپن از شمال به جنوب بر روی محوری فرضی نزدیک به ۳۰۰۰ کیلومتر امتداد پیدا کرده، آب و هوای نقاط مختلف در آن متفاوت است؛ هرچند که به طور کلی اقلیم ژاپن معتدل محسوب می شود. از سوی دیگر، فستیوال های و جشنواره های مختلف در این کشور تاریخی طی فصول مختلف سال برپاست و انواع جشن های ملی، تاریخی و فرهنگی در آن برگزار می شود.

تصویری از کوه فوجی و شکوفه های گیلاس

بهترین زمان سفر به ژاپن

نکته‌ی حیرت انگیز درمورد ژاپن این است که تمام فصول آن برای سفر مناسب است! چراکه شما در هر فصل که به سرزمین خورشید تابان بروید، یک تجربه‌ی منحصر به فرد را تجربه خواهید کرد. در بهار، شکوفه های گیلاس تمام فضا را پر کرده اند، کوه‌نوردی در فوجی طی تابستان فوق العاده است، تغییر رنگ برگ ها در پاییز چشم ها را خیره می کنند و در زمستان، اسکی در کوهستان شما را سرگرم نگه می دارد.

بهترین زمان سفر به ژاپن از نگاه گردشگران

از دید بسیاری از گردشگران بهترین زمان سفر به ژاپن با هوای مطبوع، شکوفه های گیلاس و باران های بهاری پراکنده، فصل بهار است. جالب است بدانید که ۴ روز تعطیلات ملی طی این فصل در ژاپن وجود دارد که مقارنت آن با دیگر تعطیلات هفته، یک هفته‌ی کامل زمان برای استراحت یا مسافرت به وجود می آورد. این بازه‌ی یک هفته ای که به «هفته‌ی طلایی» معروف است، برای ژاپنی ها فرصتی است که در داخل کشور یا خارج از آن، به مسافرت بروند.

قطاری در حال گذر از دشت های پر گل

سفر به ژاپن در بهار

از نظر بسیاری از افراد، بهترین زمان سفر به ژاپن فصل بهار است. در این زمان که از اواسط اسفند ماه آغاز می شود و تا اواسط اردیبهشت ماه است،  دمای هوا در ژاپن معتدل می شود و رطوبت نیز میزان مطلوبی دارد. همچنین، در این زمان شکوفه های گیلاس با شهرت جهانیشان بر شاخه های درختان گیلاس می رویند تا زیبایی شهرهای ژاپن صد چندان شود. اما این فصل تنها به شکوفه هایش معروف نیست! در بهار، ژاپنی ها غذاهای مخصوص می پزند و جوانه‌ های درختان نیز به زیبایی شهرها می افزاید. آغاز سال کاری و تحصیلی در ژاپن، ماه آوریل (از اوایل فروردین تا اوایل اردیبهشت ماه) است و این باعث می شود تا بهار بیش از هرجای دیگر سرشار از شور و شوق باشد.

فستیوال های بهاره در ژاپن

بهار، آغاز فصل تحصیلی و رونق کاری در ژاپن است و در طول این فصل چندین فستیوال مختلف برگزار می شود که قطعا دیدن آن ها برای مسافران جالب و سرگرم کننده خواهد بود. در ماه مارچ (از اواسط اسفند ماه تا اواسط فروردین) روز دختر در تقویم ژاپن است و در این روز انواع نمایش های عروسکی اجرا می شود. در ماه می ( از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد ماه) نیز فستیوال های شینتو در این کشور به پاسداشت ازدواج برگزار می شود و سرشار از شادی و هیجان است.

زنان در لباس های سنتی ژاپن

سفر به ژاپن در تابستان، شرجی اما قابل تحمل!

در تابستان، دمای هوای این کشور بین ۲۱ تا ۳۲ درجه‌ی سانتی گراد است. با وجود این که گرمای هوای چندان زیاد نیست اما میزان رطوبت در این زمان بالا می رود. به همین دلیل هوا می تواند کمی آزاردهنده باشد؛ با این وجود، بهترین فستیوال ها در ژاپن طی تابستان برگزار می شود و کوه نوردی هم می تواند در این فصل لذت بخش باشد.

فستیوال های تابستانه در ژاپن

می توان گفت، سخت است در تابستان به ژاپن سفر کنید و با فستیوال یا جشنی مواجه نشوید! در شهرها و روستاهای سراسر کشور، آویزها و تزییناتی را بر در و دیوارها می بینید. مردم کیمونوهای رنگارنگ (لباس های سنتی ژاپنی) پوشیده اند، خیابان پر از غرفه های غذافروشی است، آتش بازی برقرار است و غیره… طی تابستان در شهر کیوتو، فستیوال گیون ماتسوری برگزار می شود که یک ماه به طول می انجامد و تمامی ماه جولای (از اواسط تیر تا اواسط مرداد ماه) را در بر می گیرد. فستیوال تنجین ماتسوری نیز به مدت دو روز ۲۴ و ۲۵ جولای برگزار می شود. در شمال و در شهر هونشو یکی از مراسم عجیب ژاپنی برگزار می شود. در این مدت که از سوم تا ششم آگوست (از ۱۳ تا ۱۶ مرداد ماه) طول می کشد، مردم چوب های بامبو را در حالی که به هر طرف آن یک فانوس بسته اند، روی دوش می اندازند و می کوشند تعادل خود را حفظ کنند.

نمایی از آتش بازی در شب

جشنواره‌ ای چشم‌ نواز و سرشار از رنگ در تابستان ژاپن!

آئوموری نبوتا ماتسوری، در مرداد ماه برگزار می شود و به داستان افسانه ای و موجودات خیالی اش معروف است. موجوداتی که از شخصیت های مهم و معروف در داستان های ژاپن هستند. در این فستیوال، مجسمه هایی از شخصیت های افسانه ای را می سازند و روی رودخانه شناور می کنند تا به طور نمادین، دشمنان را دور کنند. این مجسمه های معمولا از کتان، انواع پارچه و چوب بامبو ساخته می شوند. اما جاذبه‌ی اصلی این فستیوال فانوس های بسیار بزرگی است که شناور بر روی رودخانه، با طبل های بزرگ احاطه شده اند. به عنوان یک گردشگر، شما هم از موسیقی لذت می برید و هم از غذاهای این فستیوال.

مطلب قبلی هتل های اقتصادی و ارزان شهر کلن
Print
1103 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
 
خدمات

Text/HTML

خدمات ویژه‌

Text/HTML

تصاویر

تصاویر برتر

تور خارجی

آژانس مسافرتی شمس تور به صورت تخصصی مجری مستقیم برگزاری انواع تور های گروهی فرهنگی، سیاحتی و گردشگری است. آژانس شمس تور سالانه هزاران مسافر را به مقاصد گردشگری جهان اعزام کرده است.

بلیط هواپیما

امروزه خرید بلیط هواپیما به بخش جدایی ناپذیری از سفرهای کاری و تفریحی تبدیل شده است زیرا بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند به منظور صرفه جویی در زمان و نیز راحتی بیشتر از سفرهای هوایی استفاده کنند.

Text/HTML

بستن
دی ان ان